Węgiel, piwo, aloes – najlepsze substancje dla męskich włosów

with Brak komentarzy

Włosy na głowie jako symbol witalności oraz włosy na twarzy jako symbol męskości, zasługują na to, aby mężczyźni o nie dbali. W tym celu najlepiej stosować kosmetyki zawierające naturalne ekstrakty pochodzenia roślinnego, ale nie tylko. Za przykłady niech posłużą węgiel, piwo oraz aloes.

2

Oczyszczający węgiel

Choć na pozór wydaje się, iż węgiel brudzi, to on naprawdę oczyszcza. Stosuje się go dla zdrowia, chociażby w celu oczyszczenia jelit przy zatruciach, ale stosuje się go też dla urody, przykładowo w czyszczeniu zębów. Wszystko przez to, że cząsteczki węgla posiadają chropowatą strukturę, a do tego w przeciwieństwie do naładowanych elektrycznie dodatnio zarazków odznacza się naładowaniem elektrycznym ujemnym. Sprawia to, że węgiel działa na brud niczym magnes. Kosmetyki z węglem produkuje marka ZEW for Men oferując mydła do twarzy i ciała, mydła do włosów głowy, mydła do golenia oraz mydła do włosów twarzy. Węgiel wykorzystuje też marka NIVEA w linii kosmetyków Active oferując żele pod prysznic oraz szampony.

Odżywiające piwo

Browarnictwo zrobiło karierę przez to, że piwo smakuje wybornie. Zawarte w piwie ekstrakty okazują się aczkolwiek też odżywiające. Otóż piwo zawiera wiele witamin, zwłaszcza z grupy B. Sprawia to, że piwo stanowi środek upiększający. Kosmetyki z piwem produkuje marka Manufaktura oferując szampony oraz odżywki.

Nawilżający aloes

Aloes słynie jako roślina nawilżająca. Nawilża od zewnątrz gdy występuje w kosmetykach, a także od wewnątrz gdy występuje w napojach. Jego nawilżające właściwości pochodzą od tego, że jako roślina sukulentna gromadzi w swoich liściach wodę. Efektem tego aloes to pożądany składnik kremów, balsamów oraz olejków. Kosmetyki z aloesem produkuje marka Beardition oferując szampony oraz odżywki.

Leave a Reply