Test 5 popularnych pomad do włosów

with Brak komentarzy

Fryzura ułożona przy pomocy pomady

Marzysz o fryzurze, która będzie wyglądała idealnie przez cały dzień i niestraszne jej będą żadne warunki atmosferyczne? Masz dosyć żeli do włosów, które sklejają włosy i kremów, które po kilku godzinach tracą początkowy chwyt? Znajdź pomadę do włosów, która sprawi, że wszystkie te chwile, kiedy w biegu musiałeś poprawiać „rozwalone” włosy pozostaną tylko nieprzyjemnym wspomnieniem! Oto test pomad, który może Ci pomóc w znalezieniu tej idealnej!

Do testu zostało wybranych 5 pomad: Reuzel Strong Hold, Uppercut Deluxe Matt Clay, Schmiere Meteor Dust, Schmiere Lucky No 7 oraz Layrite Cement

Po pierwsze – konsystencja

Konsystencja pomady do włosów ma duży wpływ na to, jak będzie się ją nakładało. Te na bazie wosku będą wymagały wcześniejszego podgrzania (np. suszarką do włosów), natomiast te, w których składzie znajdziemy glinkę będą zdecydowanie bardziej kremowe.

Z woskowych pomad, w naszym teście, znalazły się obydwie pomady od Schmiere, które są zdecydowanie twardsze niż glinkowe (Uppercut Matt Clay i Layrite Cement) czy wodna pomada Reuzel przypominająca w konsystencji żel do włosów.

Chwyt i wytrzymałość

Producenci wszystkich pomad z naszego testu określają chwyt pomady jako „mocny” lub „super mocny” w przypadku Schmiere Meteor Dust. I faktycznie tak jest. Wszystkie pomady dobrze trzymają nawet bardziej wymagające fryzury, nie ma problemu z ułożeniem tzw. wysokich fryzur. Wszystkie pomady wytrzymały również cały dzień, wymagając jedynie niewielkich poprawek na włosach.

Różnice między nimi to na pewno połysk wykańczający fryzurę. Pomada do włosów Upercut Matt Clay i Layrite Cement ze względu na glinkę zapewniają wykończenie matowe, natomiast obydwa Schmiere i wodny Reuzel to wykończenie na wysoki połysk.

Wszystkie pomady do włosów przeszły test pozytywnie i od preferencji dot. układanych fryzur i odpowiedniego ich wykończenia zależy wybór tej jedynej.

 

Leave a Reply