Popularni brodacze XX wieku

with Brak komentarzy

Mężczyźni dbają już nie tylko o swoje fryzury, ale również, a nawet przede wszystkim o swoje brody. Broda stała się niemal nieodłącznym elementem męskiego wizerunku we współczesnych czasach. A oto przegląd kilku sławnych brodaczy:

ernest hemingway
Ernest Hemingway

Ernest Hemingway

Ernest Hemingway, a właściwie Ernest Miller Hemingway, żył w latach 1899-1961. Hemingway to amerykański pisarz, autor między innymi popularnego Starego człowieka i morze. Brodę, a wcześniej same wąsy, zaczął nosić dopiero w dojrzałym okresie swojego życia, aczkolwiek zawsze nosił bujną i zachwycającą fryzurę.

Ojciec Pio

Ojciec Pio, a właściwie Francesco Forgione, żył w latach 1887-1968. Ojciec Pio to zakonnik franciszkański i stygmatyk, który został ogłoszony świętym. Już od wczesnych lat nosił bujną brodę.

Friedrich Nietzsche

Friedrich Nietzsche, a właściwie Friedrich Wilhelm Nietzsche, żył w latach 1844-1900. Nietzsche to niemiecki filozof, uznawany za jednego z największych myślicieli w dziejach. Choć nie nosił brody, to nosił zawsze bujne wąsy.

Włodzimierz Lenin

Włodzimierz Lenin, a właściwie Władimir Iljicz Ulianow, żył w latach 1870-1924. Lenin to rosyjski polityk i przywódca, a przy tym twórca komunizmu. Nosił on tak zwaną kozią bródkę.

Percy Fawcett

Percy Fawcett, a właściwie Percival Harrison Fawcett, żył w latach 1867-1925. Fawcett to brytyjski kapitan. Zasłynął z tego, że pewnego razu zorganizował wielką wyprawę, w którą wyruszył i zaginął. Po wielu latach odnaleziono tylko kufer, a w nim mazidła i receptury jego autorstwa. W ten sposób wszyscy odkryli dlaczego nosił on zawsze perfekcyjnie podkręcone wąsy. Na podstawie mazideł i receptur zaczęto masowo wyrabiać między innymi olejki do zarostu. Tak oto narodziła się marka Captain Fawcett produkująca kosmetyki dla mężczyzn.

Leave a Reply