Jaka pomada do włosów: wodna czy woskowa?

with Brak komentarzy

Fryzura - pomada do włosów

Jeśli masz już dosyć włosów, które nie układają się po Twojej myśli, a Twoja półka w łazience ugina się pod różnymi kremami, żelami i innymi produktami do stylizacji włosów, najwyższa pora żebyś spróbował kosmetyku, który od wieków używany jest przez mężczyzn do układania idealnych fryzur – pomady do włosów. Jeśli już zdecydujesz się na pomadę, warto wiedzieć która lepiej sprawdzi się na Twojej głowie. Poniżej porównanie pomady wodnej z woskową. Sam zdecyduj, która będzie dla Ciebie lepsza.

Pomada woskowa – dłuuuugo zostaje w pamięci

…i nie tylko w pamięci, ale również na głowie. Woskowe pomady do włosów, w porównaniu do tych wodnych, zdecydowanie ciężej zmyć z włosów. Jest to niekiedy plusem, ponieważ dobrze dobrany skład pomady gwarantuje, że nie będziesz musiał nakładać jej rano na włosy ponownie, a jedynie poprawić kształt fryzury i cieszyć się kolejnym dniem z perfekcyjnymi włosami. Pomady woskowe różnią się między sobą wykończeniem. Możemy wybrać pomadę, która zostawia na włosach matowe wykończenie, jak również taką, która zostawi na naszych włosach naprawdę wysoki połysk.

Wodna pomada do włosów – alternatywa dla tradycji

Wodne pomady do włosów, które powstały nieco później niż tradycyjne woskowe, jak sama nazwa wskazuje są oparte na bazie wody. Mają lżejszą konsystencję i zdecydowanie łatwiej nałożyć je na włosy. Producenci pomad obiecują, że mimo, iż wodna pomada do włosów nie obciąża i o wiele lepiej się zmywa, zapewnia tak samo mocny chwyt, co pomada woskowa. Pomady wodne charakteryzują się wykończaniem fryzury na wysoki połysk i są polecane początkującym użytkownikom pomad.

Leave a Reply