Pomada do włosów – must have zadbanego faceta

with Brak komentarzy

Pomada do włosów została zrobiona z myślą o eleganckich panach. Stosowano ją już w starożytności. Była wytwarzana z jabłek. I od tego pochodzi nazwa tego produktu. Obecnie bazą jest natłuszczający olejek, lanolina oraz substancje utrwalające jak i aromatyczne. Głównym składnikiem jest bez wątpienia normalna woda. Zależnie od wziętej proporcji oleju i zwykłej wody, produkuje się olejowe pomady jak też wodne pomady.

Olejowa pomada do włosów zapewnia mocny chwyt, to znaczy, że mocniej utrwala. Ponadto spora zawartość oleju idealnie odżywia owłosienie. Tego typu kosmetyk nie tylko natłuszcza włosy, ale i odżywia suche końcówki. Nadaje oprócz tego włosom sprężystości jak też urzekającego blasku. Nakładanie olejowej pomady wymaga sporej wprawy, by na stylizowanych włosach nie tworzyła się nieładna skorupa. Natomiast do jej usunięcia z włosów winno się użyć specjalnego szamponu do włosów. Zwykły szampon lub mydło może sobie nie poradzić z tak dużą ilością tłustego olejku.

Wodna pomada do włosów i brody – główne wyróżniki produktu

Wodna pomada do włosów ma dużo bardziej lżejszą konsystencję. Dzięki temu łatwo się zmywa najzwyklejszym szamponem. Mimo mniejszej ilości olejku równie dobrze utrwala uformowanej fryzury. Wodna pomada została wytworzona z myślą o silnych mężczyznach, którzy każdego dnia chcą błyskawicznie umyć pod wodą włosy jak również usunąć wszelkie kosmetyki. Tego typu pomada do włosów, dzięki specjalnie wyselekcjonowanym komponentom daje mocny chwyt oraz widoczny połysk. Producenci dbają, by zapach męskich pomad w żaden sposób nie był utożsamiany z aromatami kobiecymi. Wobec tego można zaopatrzyć się w miętowe pomady. Jest multum innych zapachów, które dodają typowo męskiego charakteru.

Jakim sposobem używać męskich pomad do włosów i brody, ażeby osiągnąć idealny rezultat?

W pierwszej kolejności należy znaleźć pomadę, która będzie się najlepiej nadawała do danego typu włosów. Koniecznie trzeba podjąć decyzję, czy ma to być pomada olejowa do włosów, czy też wodna. Niewątpliwie najkorzystniej zaopatrzyć się w obie omówione odmiany. Na co dzień opłaca się używać pomady wodne, a przy szczególnych okazjach modelować włosy przy użyciu pomad olejowych. Niezbyt dużą ilość pomady należy wziąć na palec, dalej trzeba to rozetrzeć w dłoniach, a następnie nanieść miksturę na włosy, przeczesując je dłońmi. Powyższa czynność wymaga dobrej wprawy, przede wszystkim przy olejowych pomadach. Zaraz po tym, jak pomada do włosów zostanie w odpowiedniej ilości naniesiona i wmasowana we włosy, trzeba zakończyć męską stylizację przy użyciu grzebienia lub szczotki. Odpowiednio utrwalona jak też nabłyszczona fryzura z całą pewnością zauroczy wszystkich znajomych i bliskich.

Leave a Reply