Olejek do brody – jak znaleźć ten idealny?

with Brak komentarzy

To, że olejek jest niezbędny w codziennej pielęgnacji brody powinno być dla każdego brodatego gentlemana oczywista oczywistością. Jak jednak znaleźć taki olejek, który idealnie sprawdzi się w starciu z Twoją brodą? Oto kilka wskazówek jak wybierać olejek do brody.

Czytaj etykiety kosmetyków do brody

W ostatnim czasie w mediach jest bardzo głośno o zdrowym żywieniu i o tym, że należy uważnie czytać etykiety produktów, które wrzucamy do swoich koszyków. Tak samo sprawa wygląda z kosmetykami do brody, w tym również z olejkami do brody.

Przed zakupem jakiegokolwiek olejku, sprawdź czy jego skład jest naturalny, czy nie ma w nim składników, które Cię uczulają oraz czy nie był testowany na zwierzętach. Większość dobrej jakości olejków do brody jest produkowana ręcznie, a ich receptury nie wymagają dodawania sztucznych, chemicznych ulepszaczy, ale warto zawsze się upewnić z jakim kosmetykiem mamy do czynienia.

Uruchom wszystkie zmysły

Następnie sprawdź czy zapach olejku będzie odpowiadał Twoim preferencjom. Jeśli zamawiasz olejek do brody przez Internet i nie masz możliwości jego powąchania, sprawdź czy nuty zapachowe w olejku pokrywają się z tymi w Twoich ulubionych perfumach.

Weź pod uwagę również sam wygląd opakowania i buteleczki. Będziesz patrzył na nią przez kolejnych kilka miesięcy i dobrze, jeśli będzie cieszyła oko, a nie była tylko kolejną, szarą buteleczką na półce w łazience.

Producenci kosmetyków starają się dopieścić swoje produkty pod każdym, nawet najmniejszym szczegółem i warto to docenić. Jeśli wydaje Ci się, że dany olejek jest np. za drogi, zastanów się ile osób pracowało nad tym, abyś Ty nie mógł się do niczego przyczepić 🙂

Leave a Reply