Mężczyzna z brodą kontra mężczyzna bez brody

with Brak komentarzy

W przyrodzie nieustannie występuje walka o byt. Aby mężczyzna wypadał samczo i dominująco na tle innych mężczyzn, zapuszcza brodę. W obecnych czasach może to robić bez żadnego problemu, a wręcz musi to robić, bo broda stała się modna i reklamowana.

Broda, czyli nie tylko fryzura!

Włosy uchodzą generalnie za symbol witalności mężczyzn. Choć powszechnie dba się o fryzurę, to o dbaniu o brodę trzeba niekiedy wciąż przypominać. Włosy na głowie posiada przecież każdy, a włosy na twarzy posiadają jedynie mężczyźni. Broda, w przeciwieństwie do fryzury, stanowi zatem pewnego rodzaju atrybut męskości.

Zarastać, czy nie zarastać?

W niektórych cywilizacjach włosy uchodzą za symbol mądrości i siły, a w niektórych za symbol mądrości i dostojeństwa. Na przykład Żydzi, muzułmanie, hindusi i buddyści hodują brody. Podobnie czynią niektórzy chrześcijanie obrządku prawosławnego, z kolei chrześcijanie tacy jak katolicy i protestanci nie przywiązują wagi do bród. W obecnych czasach broda stała się na tyle modna, że w krótszej lub dłuższej wersji występuje u wielu mężczyzn. Z zarostem spotyka się zazwyczaj mężczyzn w młodym wieku. Co ciekawe według statystyk na zarost decyduje się więcej mężczyzn homoseksualnych, niż heteroseksualnych. Także aktorzy i gwiazdy zapuszczają brody, co poniekąd ją reklamuje i popularyzuje.

w

Kto nosi brodę?!

Nie wszyscy mężczyźni decydują się zarosnąć na twarzy. Zazwyczaj typ intelektualistów i romantyków stawia na lekki zarost, typ niegrzecznego łajdaka i podróżnika stawia na spory zarost, a typ dużego chłopca, macho i sportowca nie stawia na zarost wcale. Niektórzy z nich dbają więc zarówno o brodę jak i o fryzurę, a inni tylko lub o fryzurę, istnieją jednak też tacy, który golą włosy na twarzy i na głowie. Najważniejsze jednak, aby włosy lub ich brak tworzyły pewnego rodzaju image, w którym mężczyzna super wygląda i świetnie się czuje.

Kto bardziej atrakcyjny?!

Na podstawie badań za najbardziej atrakcyjnych mężczyzn uchodzą ci z lekkim zarostem. Mężczyzn z krótką brodą utożsamia się natomiast z dominującymi, zaś mężczyzn z brodą długą postrzega się jako męskich i dojrzałych. Mężczyźni bez brody nie cieszą się z kolei wielkim zainteresowaniem.

Leave a Reply