Kwiatowy, owocowy, drzewny – zapachy olejków do bród

with Brak komentarzy

Włosy, podobnie jak skóra, z której wyrastają, potrzebuje nawilżenia. Stanowi ono podstawę dla pielęgnacji i stylizacji fryzury oraz brody. W nawilżeniu fryzur oraz bród królują olejki do brody.

Oleje nawilżające oraz oleje eteryczne

Olejki do brody to najlepsze kosmetyki nawilżające dla mężczyzn. Choć nazwa wskazuje, aby nawilżać nimi brodę, to można nawilżać nimi również fryzurę. Olejki do brody składają się z olejów nawilżających oraz olejów eterycznych. O ile skład konkretnych olejków  do brody pod względem olejów nawilżających nie różni się, o tyle różni się on pod względem olejów eterycznych, efektem czego wylicza się olejki kwiatowe, olejki owocowe oraz olejki drzewne.

m2

Kwiaty

Olejki kwiatowe tworzy się głównie na podstawie ekstraktów kwiecistych. Pochodzą one między innymi z: róży, dzikiej róży, pelargonii, goździków i lawendy. Pasują najlepiej do mężczyzn o głębokiej wrażliwości.

Owoce

Olejki owocowe tworzy się głównie na podstawie ekstraktów owocowych/cytrusowych. Pochodzą one między innymi z: pomarańczy, bergamotki, cytryny, limonki i grejpfruta. Pasują najlepiej do mężczyzn prowadzących aktywne życie.

Drzewa

Olejki drzewne tworzy się głównie na podstawie ekstraktów drzewnych. Pochodzą one między innymi z: paczuli, cedru, żywicy, mchu i drewna sandałowego. Pasują najlepiej do mężczyzn ceniących klasykę.

Olejki kwiatowe, olejki owocowe, olejki drzewne – zestawienie

Zapachy olejków dla mężczyzn
Olejki kwiatowe Olejki owocowe Olejki drzewne
Roślinne ekstrakty:

1. Róża

2. Dzika róża

3. Pelargonia

4. Goździk

5. Lawenda

Roślinne ekstrakty:

1. Pomarańcza

2. Bergamotka

3. Cytryna

4. Limonka

5. Grejpfrut

Roślinne ekstrakty:

1. Paczula

2. Cedr

3. Żywica

4. Mech

5. Drewno sandałowe

Przykładowe olejki:

1. Apothecary 87

Vanilla & Mango

2. Captain Fawcett

Booze & Baccy

Przykładowe olejki:

1. Captain Fawcett Barberism

2. Captain Fawcett

The Milion Dollar

Przykładowe olejki:

1. Apothecary 87

Original Recipe

2. Captain Fawcett

Private Stock

 

Leave a Reply