Wąsy – kształt ma znaczenie!

with Brak komentarzy

Dawno temu niejeden mężczyzna nosił wąsy. Następnie moda ta na długi czas zniknęła. Aktualnie znowu cieszy się popularnością. Coraz więcej panów stawia na zapuszczanie wąsów. Należy jednak pamiętać, że ten ciekawy element na naszej buzi potrzebuje nie byle jakiej troski. Chcąc prezentować się schludniei ładnie, warto zaopatrzyć się w wosk do wąsów.

Większość przedstawicieli płci męskiej jest przekonanych, że wosk do wąsów to preparat wymagany jedynie wtedy, kiedy naszym celem jest nadanie zarostowi zaskakującego wyglądu. Okazuje się jednak, że pełni on bardzo poważną rolę. Przede wszystkim pozwala odpowiednio ułożyć wąsy. Zarost pod nosem zawsze kieruje się ku dołowi. Jeżeli odpowiednio się o niego nie zatroszczymy, zacznie dotykać ust. Będzie to nie tylko niemiłe, ale także nie będzie wyglądało estetycznie. Trzeba pamiętać o tym, że wąsy, które dorastają do ust, bardzo szybko pokrywają się resztkami tego, co zjedliśmy. A to jest już bardzo nieestetyczne.

Wprawdzie wąsy można przycinać, ale w przypadku panów mających także długą brodę nie jest to najlepsze rozwiązanie. Całość wyglądałaby bowiem wówczas niesymetrycznie.

Zróżnicowane wersje zapachowe

Wosk do wąsów to środek, który sprzedawany jest w najróżniejszych wersjach zapachowych. Bardzo duży wybór męskich zapachów sprawia, że każdy facet ma szansę wybrać wosk do wąsów bardzo dobrze dopasowany do jego oczekiwań i preferencji.

Jak nakładać wosk do wąsów?

Wosk do wąsów to środek naprawdę bardzo twardy. W związku z tym używanie zaczynamy od zdarcia jego naprawdę cienkiej warstwy. Najrozsądniej wykorzystać własny paznokieć. W kolejnym kroku wosk trzeba lekko ogrzać. W tym celu trzeba trzeć palcami o siebie. Ciepło, które w ten sposób zostanie wytworzone sprawi, że wosk błyskawicznie się rozpuści. Dopiero w miękkiej, delikatnie półpłynnej postaci możemy aplikować go na wąsy. Najlepiej jest zacząć od części znajdującej się pośrodku , a następnie przesuwać się ku końcom. Jeżeli dobrze rozgrzaliśmy preparat, to po nałożeniu oraz wyschnięciu będzie on w ogóle niewidoczny dla oka.

Jak dużo go nakładać?

Kosmetyku nakładamy odrobinę i cienką warstwą. Jeżeli nie będziemy o tym pamiętać na wąsach pojawi się brzydka warstwa, której trudno będzie się pozbyć.

Leave a Reply