Jak często należy zmieniać szczotkę do brody?

with Brak komentarzy

Odpowiednio konserwowana szczotka do brody może posłużyć naprawdę długie lata. Jak poprawnie o nią dbać i kiedy należy kupić nową? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Odpowiednia konserwacja szczotki do brody

Choć to często pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, kiedy dowiadujesz się, że szczotka została wykonana z naturalnego włosia dzika, szczotki po zakupie nie należy wyparzać! Producenci zdezynfekowali odpowiednio kartacze i ten, który trzymasz w ręce jest w 100% gotowy do użycia.

Szczotkę do brody należy raz na 2-3 miesiące dokładnie umyć szamponem do brody, a następnie pozostawić do wyschnięcia skierowaną włosiem do dołu. Nie należy jej suszyć suszarką czy kłaść nad kaloryferem, ale pozwolić jej spokojnie wyschnąć.

Nie ma co się martwić o drewno szczotki. Jeśli produkt jest dobrej jakości powinno ono zostać właściwie zaimpregnowane i taka sporadyczna kąpiel na pewno mu nie zaszkodzi.

szczotka do brody

Źródło: www.beard.tips

Pora na nową szczotkę do brody

Nową szczotkę do brody należy kupić… kiedy znudzi Ci się stara J Jeśli postawiłeś na kartacz do brody dobrej jakości i odpowiednio dbasz o jego konserwację, nie będzie potrzeby jego wymiany. Możesz pokombinować z wielkościami kartaczy (na rynku dostępne są też mniejsze, tzw. podróżne kartacze do brody, które spokojnie mieszczą się w kieszeni i nie zajmują dużo miejsca w torbie czy walizce). Przetestuj też wersje z rączką i szukaj tej idealnej. Na pewno będzie warto! Gwarantuję, że jak znajdziesz już tą jedyną, nie będziesz chciał jej nigdy zmieniać…

Leave a Reply