Czas drwali

with Brak komentarzy

Nastanie dwudziestego pierwszego stulecia uczyniło w męskim stylu sporą metamorfozę. Zaczęto promować ideał mężczyzny jako drwala. Jak więc powinien wyglądać prawdziwy drwal?!

Od mężczyzny metroseksualnego do mężczyzny lumberseksualnego

Mężczyzna lumberseksualny – bo tak oficjalnie określa się drwala – to swoista riposta na mężczyznę metroseksualnego. Mężczyzna metroseksualny charakteryzuje się wyglądem, w którym wszystko zostało zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. To jednak typ mężczyzny, który często w dbaniu o siebie zatraca swój męski pierwiastek. Mężczyzna lumberseksualny cechuje się natomiast wyglądem dość swobodnym. Ten typ mężczyzny aż kipi testosteronem. Występuje jednak pogląd, że lumberseksualista to wcale nie riposta na metroseksualistę, a jego odmiana. Mężczyzna lumberseksualny kreuje się przecież na mężczyznę dzikiego, ale mimo wszystko pozostaje mężczyzną zadbanym.

bd

 

Drwal jako ekskluzywny menel

Jeansy, rozpięta koszula w grubą kratę, luźna koszulka, bujna fryzura i bujna broda. W ten oto sposób najłatwiej przedstawić drwala. Mężczyzna taki z jednej strony kusi swoją dzikością i męskością, ale z drugiej strony czaruje swoją elegancją i atrakcyjnością. Zdarza się, że drwali określa się ekskluzywnymi menelami – i chyba każdy drwal przyzna, że to prawda.

Włochatość to podstawa drwala

Ze wszystkich cech rozpoznawczych drwala, numer jeden stanowi włochatość. Mężczyzna lumberseksuany jest zazwyczaj posiadaczem bujnej czupryny, choć nie zawsze, bo spotyka się też łysych. Mężczyzna lumberseksualny ma też bujną brodę, i akurat w  przypadku brody, nie występują żadne ustępstwa, tak jak w przypadku fryzury. Na drwali w obecnych czasach kreują się mężczyźni różnego typu: młodzi i starzy, piękni i brzydcy, heteroseksualni i homoseksualni, kawalerowie i związkowcy. Prawdziwy drwal to jednak gość, który czuje ten styl. Broda powinna stanowić dla niego kogoś w rodzaju kochanki, o którą się dba i której się pragnie. Choć obecnie promuje się drwala jako najbardziej atrakcyjnego mężczyznę, najważniejsze, aby mężczyzna postawił na styl, w którym czuje się jak najlepiej i który odzwierciedla jego osobowość.

 

Leave a Reply