Cudotwórcze właściwości olejków do brody

with Brak komentarzy

Najpopularniejsze kosmetyki dla mężczyzn, zwłaszcza tych lumberseksualnych, czyli gęsto owłosionych, to olejki do brody. Popularność zyskały za sprawą swoich właściwości nawilżających i obłędnego zapachu. Pomagają one mężczyznom w dbaniu przede wszystkim o brodę, ale niekiedy też o fryzurę.

Nawilżenie oraz zapach

Jeśli zapytałby ktoś kogoś czym odznaczają się olejki do brody, odpowiedziałoby mu, że nawilżeniem oraz zapachem.  I słusznie, bo jak sama nazwa wskazuje olejek składa się z olejków – zawsze pochodzenia roślinnego.

Olejki, które nawilżają, zazwyczaj zawsze w podobnym składzie znajdują się w kosmetyku, to olejek jojoba, olejek arganowy, olejek migdałowy, olejek morelowy, olejek kokosowy i witamina E. Olejki, które zapewniają zapach, występują z kolei w różnych konfiguracjach, jednak głównie to cytrusy.

Najlepsze olejki do brody

Za najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn uchodzi brytyjska marka Apothecary 87. Została stworzona przez fryzjera, barbera i barmana Sama Martina, który dostawał szału od niemęsko pachnących olejków do brody, więc zapragnął wykreować taki, który pachniałby męsko. Inna marka o ciekawej historii to brytyjska marka Captain Fawcett. Gdy kapitan Percy Fawcett wyruszył w rejs i zaginął, odnaleziono jedynie kufer z tajnymi recepturami na kosmetyki do włosów, co zapoczątkowało założenie firmy.

Trzy rodzaje zapachów

Olejki eteryczne klasyfikują się na kwiatowe, owocowe oraz drzewne. Zapach kwiatowy determinują ekstrakty z róży, dzikiej róży, lawendy, bzu i goździków. Olejki kwiatowe sprawdzają się dla wrażliwych mężczyzn. Zapach owocowy determinują ekstrakty z cytryny, limonki, pomarańczy, grejpfruta i bergamotki. Olejki owocowe sprawdzają się dla aktywnych mężczyzn. Zapach drzewny determinują ekstrakty z cedru, żywicy, paczuli i drewna sandałowego. Olejki drzewne sprawdzają się dla dojrzałych mężczyzn.

BRO 1

 

Olejki nawilżające Olej arganowy

Olej jojoba

Olej migdałowy

Olej morelowy

Olej kokosowy

Olejki eteryczne kwiatowe Róża

Dzika róża

Lawenda

Bez

Goździki

Olejki eteryczne owocowe Cytryna

Limonka

Pomarańcza

Grejpfrut

Bergamotka

Olejki eteryczne drzewne Cedr

Żywica

Paczula

Drewno sandałowe

 

Leave a Reply