Broda zimą – jak ją pielęgnować?

with Brak komentarzy

Pielęgnacja jest ważna zarówno latem jak i zimą. Mężczyźni, jeśli chcecie zapuścić brodę w zimie, należy wiedzieć, że zimą zimno ma dość silny wpływ na skórę i włosy. Aby zapobiec łuszczeniu się i suchości skóry, trzeba nauczyć się kilku sztuczek, które pomogą Ci prawidłowo dbać o brodę w zimie.prophet-762636_1280

 

Broda zima może wyglądać w dwóch różnych wersjach: albo to będzie Twoja własna broda, o którą „dbasz” sam, czyli po prostu ją masz i nic więcej, i druga opcja, gdy Twoja broda wygląda jak z okładki, a Ty w swojej szafce w łazience masz oddzielną półeczkę dla akcesoriów pielęgnujących. Z tego wynika, że broda przez zimę ma prawo i być, ale w jakim stanie, to już zależy od właściciela. Czasami wystarczy, że po prostu jest.

Zapłać za wodę

Żeby Twoja broda była w miarę ciesząca oko, staraj się ją myć codziennie, ze zwykłym szamponem, niektórzy rekomendują z szamponem przeciwłupieżowym. Ogólnie szampon ma na celu złagodzić brodę, jeśli woda jest za „twarda”.

Suszarka zło

Zarówno jak dla włosów, tak i dla brody suszarka jest tym złem większym, ponieważ robi ona włosy bardziej łamliwymi. Dlatego używaj ręczników dla wysuszenia, szczególnie kiedy zima chodzisz do Sauny. Wtedy pory się bardziej otwierają i niech w tym momencie skóra oddycha w pełni, i suszy się samoistnie.

Dotykaj, ale nie za często

Broda jak każde „zwierzę” lubi trochę łaski. Dlatego warto czasami ją uczesać lub kiedy stoisz na zimnym przystanku, parę razy pogłaskać. Ale nie rób tego za często, bo po pierwsze, ręce nie zawsze są sterylne, a po drugie możesz zrazić do siebie ludzi w pobliżu.

Świeży oddech

Kontynuując zwierzęcy temat, to trochę zimna brodzie nie zaszkodzi, dlatego warto, żeby czasami wyjść z nią na dwór i nawet czasami zaśnieżyć. Przyda to jej nowego uroku, nawilży, a świeże powietrze da jej trochę tlenu.

Dbajcie o brodę o każdej porze roku i wtedy ona odwdzięczy się Wam uwagą przeciwnej płci, oraz doda odrobinę dobroci. Broda to dar, o którym decydujesz Ty sam!

Leave a Reply