Broda – inna wersja fryzury

with Brak komentarzy

Mężczyźni coraz chętniej zapuszczają zarost. Coś, co jeszcze nie tak dawno temu uchodziło za nieestetyczne, teraz uchodzi za stylowe. A broda to tak naprawdę nic innego jak inna wersja fryzury.

Czas na włosy

Na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego stulecia zapanował trend na jak najkrótsze ścinanie włosów u mężczyzn. Kto by się wówczas spodziewał, iż za kilka lat sytuacja diametralnie się odwróci. Nie dość, że zaczęto promować bujne fryzury, to jeszcze na domiar tego zaczęto promować brody. Mężczyźni, którzy decydują się na dłuższy zarost, jak sami przyznają, nie wyobrażają już sobie życia bez niego. Broda stała się dla nich inną wersją fryzury. Niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenie, że to ich najlepsza kochanka. A o kochankę trzeba i warto przecież dbać.

Porost włosów

W przybliżeniu włosy rosną 0,5-0,6 milimetrów na dobę. W efekcie to 4 milimetry tygodniowo i 1,5 centymetra miesięcznie. Aby włosy osiągnęły długość mniej więcej 5 centymetrów potrzeba ponad kwartału. Zapuszczanie włosów na głowie przebiega podobnie do zapuszczania włosów na twarzy. Liczy się przede wszystkim cierpliwość. Warto też jednak posiadać wizję co dalej zrobić z włosami. Chodzi o to, żeby sprawić, aby włosy nie ze swoim życiem, lecz żyły zgodnie z naszym życiem, a co za tym idzie nadawały mężczyźnie charakteru.

ddbb

Pielęgnacja włosów

Broda, podobnie jak twarz, ciało, czy fryzura, wymaga pielęgnacji. Służą ku temu specjalne kosmetyki. Szampony myją włosy. Odżywki odżywiają włosy. Balsamy nawilżają włosy. Olejki dostarczają włosom substancji odżywczych i nadają im lepszego wyglądu. Woski oraz pomady służą do stylizacji włosów. Po pewnym czasie kosmetyki przestają wystarczać i należy wówczas udać się do specjalisty. O ile włosami na głowie, zajmuje się fryzjer, o tyle włosami na twarzy zajmuje się barber. Niekiedy fryzjerzy wykonują również profesję barberów, więc można załatwić dwie wizyty za jednym zamachem. Zarówno włosy na głowie, jak też na twarzy, należy przystrzyc. Mężczyzna z zarostem wbrew pozorom nie musi wyglądać niechlujnie, może on wyglądać naprawdę hipnotyzująco.

Leave a Reply