Akcesoria do brody – co powinien mieć brodacz?

with Brak komentarzy

W ostatnich latach zarost zyskał na popularności. W szczególności broda, która jeszcze do niedawna uważana była uważana za zbędny dodatek męskiej urody. Obecnie coraz częściej można spotkać się z mężczyznami, którzy decydują się na zapuszczenie brody, ale również na jej prawidłową pielęgnację. Jeżeli zdecydujemy się na to, aby nosić brodę dłuższą niż kilka milimetrów to konieczne będzie dbanie o nią w szczególny sposób. W innym razie już po kilku dniach stanie się ona nieestetyczna i nie będzie spełniała swojego zadania.

Akcesoria do brody – must have

Warto jest zwrócić uwagę na takie kwestie i uniknąć tym samym problemu z brakiem elegancji, którego możemy być nawet nieświadomi. Poniżej znajduje się lista 5 akcesoriów, które pozwalają utrzymać brodę w idealnym stanie.

 

  1. Grzebień do brody

 

Jest to podstawowe akcesorium każdego brodacza. Wykonywane są one z różnych materiałów, ale najczęściej można spotkać się z wersją drewnianą. Za jego pomocą możliwe jest rozczesanie brody przed zastosowaniem kosmetyku, jak również bezpośrednio po użyciu. Pomaga też w trakcie przycinania końcówek. Można spotkać się również z grzebieniami kieszonkowymi, które są składane.

 

  1. Kartacz do brody

 

Jest to specjalna szczotka, która również pozwala na rozczesanie brody i nadanie jej pożądanego wyglądu. Wykonywana jest on z naturalnego włosia dzika. Dzięki temu rozczesuje ona włosy bez szarpania, w bardzo delikatny sposób. Dodatkowo taka szczotka stymuluje skórę twarzy, co przyśpiesza porost włosów i powoduje zagęszczenie brody.

 

  1. Nożyczki do brody i wąsów

 

Jest to niezbędne akcesorium dla każdego brodacza. Dzięki specjalnym nożyczki można w prosty sposób zadbać o długość brody. Są one na tyle precyzyjne, że bez większych kłopotów możliwe jest przycinanie pojedynczych włosów. Nie powinno się do tego celu używać maszynek elektrycznych, ponieważ są one zbyt niedokładne.

 

  1. Trymetr do brody

 

Jest to narzędzie, które pozwala na przycięcie zarostu do odpowiedniego kształtu. Dzięki temu jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób nadać brodzie pożądany wygląd. Podobny efekt można uzyskać za pomocą maszynki do golenia lub brzytwy wraz z linijką do brody. Jest to jednak zdecydowanie trudniejsze i wymaga dużej wprawy (często też pomocy innej osoby).

 

  1. Kosmetyki do brody

 

Są one podstawą do tego, aby utrzymać brodę lśniącą i zdrową. Stosowane są różnego rodzaju kosmetyki w postaci balsamów, olejków, wosków, szamponów a nawet odżywek. Przeznaczone są one do różnych typów włosów czy też wrażliwości skóry twarzy.

Leave a Reply